301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 17:41 Bu yazı 261 kez okundu
 
MALATYA DA CHP İL DANIŞMA KURULUNU İZLERKEN
İBRAHİM GÖÇMEN
sonnokta.44@hotmail.com
 
 

 

 

         Öncelikle kırk yıl hizmet ettiğim sol sosyal demokrat düşüncelerimi yaşatabilmek için çaba sarf ettiğim ancak danışma kuruluna bir birey olarak katılmak için izin istemek durumunda kalmış olmamla birlikte il başkanında izin alarak bu toplantıya katılmak durumunda kaldığım için çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. O toplantıda birkaç kelime söylemek arkadaşlarımıza yardımcı olmak isterdim ama …..

        Bu partiye maddi manevi katkılar sunmuş bu uğurda ağır bedeller ödemiş biri olarak bir kişinin kişisel gelecek hesaplar yapması nedeni ile yazdığımız yazıdan dolayı ihraç edilmem ve 20 yıldır bu durumda olmama neden olanlar utansın diyorum başka ne diyebilirim ki.

Toplantıya birey olarak katılmama iyi niyet gösteren anlayışla karşılayan il başkanı Enver Kiraza da teşekkür ederim.

       İşte partilileri bu duruma düşürenleri yüzlerce insanın katılmak istediği ancak karşılarında bir set olduğunu olacağını gördüklerinden gelmediği katılmadığının da altını çizmek istiyorum.

Bütün bunlara rağmen toplantı yapılan salonun zorla doldurulduğu Malatya CHP il danışma toplantısını baştan sona kadar pür dikkat dinledim.

      Öncelikle şunu belirteyim ki toplantının 2. Bölümü basına kapalı yapılmıştır. Ben ne kadar basın mensubu olsam da orada bir birey olarak bulunmama olanak sağlandı bu nedenle o salonda ne oldu ne bitti doğal olarak bunları yazacak değilim. Sadece toplantının genel durumunu ve olumlu yönde atılması gereken adımları ve düşüncelerimi gördüklerim duyduklarımla harmanlayıp sizlere aktarmak istiyorum. Salonda olan biten ki çok güzel konuşmalar tartışmalar çoğunlukla oldu ve salonda kaldı.

     Burası bir siyasi alan olduğu için doğal olarak il başkanı da Genel başkan yardımcısı da ve diğer konuşmacılarda siyaset konuştular.

 Önce gördükleri olumsuzlukları sonra da bunların çözüm yollarını açıklama çalıştılar.

Yazıya başlarken şunu söylemek isterim ki benim ve benim gibi birçok insanın düşündüğü gibi parti içi demokrasi uygulanmıyor cümlesini bu toplantı için kullanmayacağım.

Çünkü gerçekten salonda bulunan benim gibi parti üyesi olmayanların dışında ki üye olan herkes ama herkes söz istedi söz aldı herkes eteğinde ki taşları ortaya koydu.

Taşlarını ortaya koyanların talepleri istekleri yerine gelir mi gelmez mi onu da zaman ve süreç içerisinde göreceğiz.

Konuşmacı hatiplerin çok büyük bölümü kendisini parti içi muhalefet gören ve partinin bir adım daha öne çıkacağına kendisi ve arkadaşlarının düşüncelerinin hayata geçirilmesi ile mümkün olacağını belirtirken bir kısmı sadece konuşmak için konuştu. Bazılarının da sayıları çok fazla değil di ancak onlardan da başların dan ayaklarına kadar yağ akıyordu yağlama yıkama yapmaktan her zaman yaptıkları gibi geri kalmadılar görevlerini yaptılar yerine getirdiler.

Divan dört kişi idi. Genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba, il başkanı Enver Kiraz, Battalgazi ilçe başkanı Vahap ayzabar ve bir il sekreteri İbrahim Karabıyık

      Ancak yöneten il başkanı gibi görünse de her anını cep telefonu ile bir bölümünü de karşı tarafta oturan kendisine soytarılık hokkabazlık yapmayı meslek edinmiş bazı kişilerle kaş göz işaretleri ile tabir caiz se her zaman ki gibi kafa bularak vakit geçiren geçirir gibi gözüken esas olarak ta il başkanını yönlendiren yine Veli ağbaba idi.  

       Bütün bunlara rağmen ufak tefek sataşmalar olmuş olsa da genel olarak CHP Malatya il örgütü adına iyi bir toplantıydı. O toplantıda tam da parti içi demokrasi kuralları ile işledi.

     İl örgütü toplantı başlamadan kapak ile birlikte 7 A4 Kağıdının tek taraf sayfalık “çalışma raporu “ hazırlamıştı ve tüm koltuklara bırakılmıştı. O anda onu pek inceleyemedim ancak daha sonra baktığımda “ şuraya gittik şunu karşıladık şunu götürdük “vs. vs. Arkadaşlarım kırılmasın ama böyle rapor olmaz bu işi bilenler görse gülerler çünkü ben gerçekten güldüm

        İl ya da ilçe danışma kurulları tam da adı üzerinde bu kurumların üyelerine tabanlarına yöneticilerine delegelerine danışma öneri ve çözüm bulma toplantılarıdır.

Tabii ki iç işlerinde görülen eksiklikler varsa yanlışlıklar da tartışılır tartışılmalı danışma toplantılarıdır.  Bütün bunlar ciddi ciddi tartışılmalı konuşulmalı çözümlerle birlikte. Zamana gerçekten ihtiyaç var. Bazılarının yaptığı gibi Gereksiz ve zaman kaybından başka hiçbir şey anlatmayan anlatımlardan hareketlerden kaçınmalıyız.

        Sol ve sosyal demokratların zamanla yarışması gerekiyor. Çünkü Türkiye her geçen dakika çok kötü bir şekilde karanlık bir yolda ilerliyor bu karanlıkta bu Türkiye yi sol sosyal demokratlar kurtarır kurtaracaktır kurtarmalıdır

       Danışma kurullarının sonuç bildirileri güçlü örgütlerle güçlü genel merkez ve genel başkanla iktidara nasıl taşırım olmalı.

        Türkiye son 17 yıldır belki ilk birkaç senesini söyleme sekte diğer yıllardan bu güne kadar çok kötü yönetildi yönetiliyor. Buna rağmen son 31 Mart seçimlerine kadar şu ya da bu şekilde hile ile meşru olarak neyse hiç seçim kaybetmemiş referandumlarda hep önde çıkmış. Muhalefet özellikle ana muhalefet hep buna razı olmuş oy kaybetmiş

Dünya da hiç böyle bir olay olmamış görülmemiş

      Çok saygı değer okurlarımız CHP bir kitle partisidir ancak sol ve sosyal demokrat tabana sahip bir partidir. Ülkenin var olmasını sağlamış Cumhuriyetin laik demokratik çağdaş hukuk devletini yaratmış yaşatmış bir partidir.

     Bunlara rağmen bu parti sadece ana muhalefet parti olarak kalıyorsa her seçimde mağlup oluyorsa burada bir sorun vardır. Tartışılması gereken budur çözümde buradadır.

      Türkiye de bir Kürt sorunu var birde terör sorunu var. Canavarlaşmış ekonomik sorun var. Türkiye de işçilerin köylülerin memurların çiftçilerin emekli dul ve yetimlerin KHK mağdurlarının emeklilerin emekli olacakların sorunları var Suriye den Ülkemize gelen 4 milyon Suriyelinin sorun olması var bunlar öncelikle tartışılmalı çözüm önerileri bulunmalıdır. Sosyal ve siyasal sorunlar var. Her geçen gün hayatın zorlaşması ile kadın cinayetleri fuhuş ve uyuşturucunun 10 yaşın altında olması sorun var daha sayamayacağımız kadar sorun yumağı oluşmuş durum da

      Bunların tartışılacağı konuşulacağı işte bu toplantılar ve kongre ile genel anlam da da kurultaylardır. Ben isterdim ki daha ziyade bu konular konuşulsun. Yoksa il başkanı şöyle milletvekili böyle yi her gün herkes bir köşede kahvede şurda burada zaten konuşuyor. O İşlerde kongrelerde konuşulmalı.

       Örgütler sağlıklı olmaz sa birilerinin güdümünde çalışırsa ve hep birileri “ BEN “ derse ne o örgüt çalışır çalışabilir ne de o parti bir yere gidebilir. Önce “BİZ “ diyeceğiz.

İlkelerimizle kararlı bir şekilde taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz

      Partiyi büyütmek için tabii ki önce kendi tabanımıza sahip çıkılacak sonra da dışarıdan katılım sağlanmalı. Ama işte dışarıdan bir kişi getirirken içerde on kişiyi küstürüyorsan kaçırıyorsan ilerlemen mümkün değil belki suni olarak bir yerleri kazanmış gibi görünürsün ama taban kaymaya başlarsa baş aşağı gitmiş olursun.

          O nedenle çok akıllı olmak demokrasiden insan hakları savunuculuğundan laiklikten çağdaş hukuk devleti özlemimizden vaz geçmeden barış tan yana tavırlı olarak doğru düzgün yolsuzluğa hırsızlığa taviz vermeden önce güçlü il ve ilçe örgütleri daha sonra güçlü bir genel başkan ve parti meclisi ile güçlü bir ana muhalefet sonra da yapılacak ilk seçimde iktidara yürümek  temennisiyle yolunuz açık olsun Dayanışma toplantısında  emeği geçen il başkanına gençlik kollarına kadın kollarına ve diğerlerine çok teşekkür ediyorum.

 
Etiketler: MALATYA, DA, CHP, İL, DANIŞMA, KURULUNU, İZLERKEN,
Yorumlar
Diğer Yazılar
"SAVAŞ ZORUNLU OLMADIKÇA CİNAYETTİR. M.Kemal ATATÜRK "
HAYDAR KARADUMAN’I UĞURLARKEN
MALATYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ NE YAPIYOR?----Kayyum Kararları Gayrimeşrudur, Derhal Geri Alınmalıdır!
Özgürlük, Eşitlik, demokratik hukuk ve Barış içinde Ortak bir yaşam kuralım.
Malatya fotoğraf sanatçıları derneği (MAFSAD ) Ve Arapkir belediye başkanı Haluk Cömertoğlu
EDEPSİZLİK....!!!!!!!
23 HAZİRAN 2019 SEÇİMLERİ!DEMOKRASİNİN GALİBİYETİ İLE BİTTİ..
TURGUT ÖZAL TIP MERKEZİ NE DURUMDA? İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE NELER OLUYOR?
MALATYA’ DA İSTANBUL SEÇİMLERİ VE YENİ SİYASET PANELİ YAPILDI.
İstanbul seçimlerinin iptal olma ihtimali var (mı!!!? )dır
AHMET ÇAKIR, HACI UĞUR POLAT BAŞKANLAR VE SELAHHATTİN GÜRKAN BAŞKAN
YSK’NIN İSTANBUL KARARI YANLIŞTIR, HAKSIZ, ADALETSİZ VE HUKUKSUZDUR.
BU YUMRUK FAŞİZMİN AYAK SESİ….
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA TESLİM EDİLMİŞ…..
Malatya’da Tarık Kaya Elazığ’ da Songül Tunçdemir hapiste
SEÇİM SONUÇLARI
VELİ HER GEÇEN GÜN CHP DE TEHLİKELİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
MALATYA'DA CHP ve VEKİL NE YAPMAK İSTİYOR?
CHP + İYİ PARTİ = MİLLET İTTİFAKI MI DEDİNİZ? …..ANLAŞILMADI..DA
ÜNİVERSİTE VE CAMİ
İnsan, haklarıyla insandır....
NEDEN SANA OY VERMEYECEĞİM DİYORUM?.
….HADDİNİ BİLMEK… VE AKP VEKİLİ KAHTALI
Veli Ağbaba ve Öznur Çalık
TAM İNANIYORDUM Kİ......
YEREL BASIN VE Y.MALATYASPOR
MARAŞ KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!
İHD MALATYA ŞUBE BAŞKANI GÖNÜL ÖZTÜRKOĞLUNA ÖZGÜRLÜK………
Gazeteci ve polis
CHP ve ideoloji
CHP GERÇEKTEN NE YAPMAK İSTİYOR? İKTİDAR OLMAK İSTİYOR MU İSTEMİYOR MU?
STAR TV ve GAZETESİ İLE HALK TV ve ARENASI.
YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN
EKONOMİNİN ABD MCKİNSEY ŞİRKETİ KONTROLÜNE GEÇMESİ TAM BİR DARBEDİR!
" Bu gidişe rızamız değil itirazımız var "
Malatya’dan Tunceli ve Munzur’a
BARIŞ..
ATATÜRK’ÜN KURDUĞU YAŞATTIĞI “TÜRK OCAKLARI “ BAŞKANLIĞINA YAKIŞMIYORSUNUZ..!!
İMZA VEREN DELEGE SAYISI GÖSTERİYOR Kİ DEĞİŞİM ŞART OLDU
ARGUVAN FESTİVALİ VE İNSAN HAKLARI
Hacı uğur Polat ile Sadıkoğlu’nun başkanlığı ve Malatya'nın kaderi
Gün, ben değil Biz olma günüdür.
24 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE HALEN CHP DE O MAKAMLARI İŞGAL EDEN ZATI MUHTEREMLER.
“ MAĞRURLANMA PADİŞAHIM SENİ DE BİR YARATAN VAR “
VAKİT TAMAM GÖZLER SANDIKLARDA
BİRLEŞELİM DE HANGİ KISTASLA? HANGİ ORTAK PAYDA DA?
ADAY BELİRLEME VE ADAY TANITIMLARI…
CHP’DE LİSTELERİ YAPANLAR NE YAPMAK İSTİYOR?
Malatya da siyaset ne alemde?
ERKEN SEÇİM CUMHURBAŞKANLIĞI VE VEKİLLİK İÇİN ADAY ADAYLARI
BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
ERKEN DEĞİL BASKIN SEÇİM ve MURAT KARAYALÇIN
OHAL‘E HAYIR
NE İŞ VE KİME İŞ YAPARSIN AKÇADAĞ BELEDİYE BAŞKANI?
TİCARET BORSA SEÇİMLERİ VE GÜRSEL ÖZBEY
MALATYA DA NELER OLUYOR? TSO SEÇİMLERİ; Y. MALATYA SPOR – FENER BAHÇE MAÇI VE VIP
"KADINLAR ERKEKLERLE BİRLİKTE BİR BÜTÜNÜ TAMAMLAYAN DİĞER YARIDIR
AKLI BAŞINDA İDEOLOJİK BİLGİLİ BİRİKİMLİ (SOSYAL) DEMOKRAT OLMAK
ATATÜRK SPOR SALONU NE ZAMAN KANAL BOYU SPOR SALONU OLDU?
TÜRBİN İNCE DELEGE KILIÇDAROĞLU DEDİ
MALATYA TSO DA NELER OLUYOR……..?
ÜLKEDE NELER OLUYOR?
AKP li ler CHP İstanbul il başkanından neden korktular?
MALATYA DA AKP 2017 DEĞERLENDİRMESİ YAPTI.
CHP ve Parti içi Demokrasi..
Sıra susan herkese geldi!
CHP İL KONGRESİ
İNSAN; HAKLARI İLE İNSANDIR.
CHP DE İL KONGRESİ SÜRECİ
DÜŞÜNDÜREN KONGRELER SÜRECİ VE CHP
BU KEZ DE CHP NİN ALTINI BOŞALTARAK DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR..!!!
Faşist, ırkçı, dinci, hain provokatörler iş arıyor..!
CHP de TABANIN SESİNİ DİNLEYİN
CHP DE KONGRELER YAKLAŞIRKEN
YAŞASIN CUMHURİYET TE HANGİ CUMHURİYET?
MALATYA GÜNLERİ VE FİLİM FESTİVALLERİ
MÜFTÜYE NİKAH KIYMA YETKİSİ VERMEK… NE DEMEK!!!?
DEMOKRASİ VE LAİKLİK
CHP ADALETİ VE KUZEY IRAK TEZKERESİ
LAİK, BİLİMSEL, DEMOKRATİK, ANADİLDE EĞİTİM İSTİYORUZ
12 Eylül 37. Yaşına girerken
AKP yolun sonuna mı geliyor?
1 EYLÜL HEM BAYRAM HEM CUMA HEM DE DÜNYA BARIŞ GÜNÜ İDİ !!
Malatya'nın siyasi arenası ve Malatya’ya yapıla(maya)nlar
MALATYA’DA “SU” DAN KAYNAKLI İSHAL VE KUSMALAR
DİNCİ, GERİCİ, YİYİCİ ( LER )
EYYY MECZUPLAR, SİZE O FAŞİST İSLAMCI DEVLETİ KURDURMAYACAĞIZ..
Faşizme karşı omuz omuza
CUMHURBAŞKANI GELDİ MALATYALI HAPİS EDİLDİ
Her gün artan baskıya, zulüm ve ötekileştirmeye karşın… Durmak yok yola devam
Hak, Hukuk, Adalet… Ve 15 Temmuz
“ Meşale “ li yürüyüş
CHP VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ
Orta-doğululuk nedir bilir misiniz?
Milletvekilinin Tutuklanması ve CHP’nin Adalet Yürüyüşü
16 Nisan, AKP ve CHP
İlk defa duyduğum bir kavram: YOL YEZİDİ
BİR ŞEY YAPMALI,,BİR ŞEYLER YAPILMALI YAPALIM BİR ŞEYLER HADİ..
HEM SOLCU HEM DE SAĞCI OLUNMAZ
Alevilikte edep ve Atatürk’e hakaret eden alçaklar
KİM KİMİ KAPININ ÖNÜNE KOYA(BİLİ)R!!!?
CHP BÖYLE GİTMEZ!!! GİTMEMELİ
16 NİSAN REFERANDUMU VE MALATYA..
BU SEÇİM SONUCU DÜŞÜNDÜRÜCÜ!
YOLSUZ VE LOCA SIZ STADYUMUMUZ HAZIR (MI?)
15 YILLIK İKTİDAR DA HANGİ İSTİKRAR? VE NEDEN HAYIR ?
BÜTÜN; EZİLMİŞ, ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ, FAŞİZMDEN NASİBİNİ ALMIŞ OLANLAR…
SAYIN BAŞKAN YEŞİLYURT BELEDİYESİ NEREDE?..... NE İŞ YAPAR?
Hollanda’ya ve Cizre’ye sokulmayan bakanlar!
ORGANİZE SANAYİ VE ARITMA TESİS (LER )İ
CUMHURBAŞKANI MALATYA DA NE ANLATTI!!!?.
ARGUVAN NE ZAMAN GERÇEK BİR İLÇE OLACAK.. SA….
Yok edilmek istenen Cumhuriyet ve demokrasi
HUKUKUN OLMADIĞI YERDE LİNÇ VARDIR ..
TESLİM OLMADAN EL ETEK ÖPMEDEN DELİKANLI GİBİ YAŞAMAK
BÜTÜN ŞEHİR BELEDİYELERİ VE İLÇE BELEDİYELERİ
OHAL VE ANAYASA
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE 10 OCAK
GAZETECİ OLMAK..
YAĞCI YALAKA GEÇİNEN ÂLİMLER İLE ZALİMLER
HER TÜRLÜ TERÖRÜ LANETLERKEN..
80 ÖNCESİ CHP GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKANIMI ANARKEN..
YARIN GEÇ OLMADAN, ZAMAN GEÇMEDEN, TEMELLER ATILMALI
15 TEMMUZ VE SONRASI…
NEDEN 5 EKİM DEĞİL DE 24 KASIM?
Baskı şiddet zulüm var..! çarede var..
TÜRKİYEYİ KARIŞTIRIYORLAR.
ÖNCE İNSAN
VALİ MUSTAFA TOPRAK VE AKÇADAĞ ÖREN ZİYARETİ
ÜLKEMİZE GEREKLİ OLAN BAŞKANLIK MI? DEMOKRASİ Mİ?
Demokrasi ve özgürlük
VELİ AĞBABA’YA SORUYORUM..
12 EYLÜLDEN 15 TEMMUZA VE SONRASI
BU GÜNLERDE ÇOK YAŞANILAN “ CADI AVI “ OPERASYONLARI
CHP MALATYA GENÇLİK KOLU BAŞKANI YÜKSEL MAZMANOĞLU’NU 37. ÖLÜM YILINDA ANARKEN
Malatya’da da su sorun olursa…!!!
ARTIK YETEEEEER KİMSE ÖLMESİN…!!
İslam ve Demokrasi…
DEMOKRASİ VE ZAM
CEMAAT CEMAATLERLE TEMİZLENMEZ TEMİZLENMEMELİ
ÜÇ (Y); ( YALAKALIK, YAĞCILIK, YALANCILIK…!!)
15 TEMMUZ VE SONRASI……………
SAYIN VALİM HOŞ GELDİNİZ
Y. Malatya spor kongresi ve Naci şavata..
KANLA BESLENEN CANİLER DURMAK BİLMİYOR
AHMET ÇAKIR BEY MALATYA DAHA NE ZAMAN HİZMET ALACAK.?
“Hayvan!”
SAVAŞ , ŞİDDET VE TERÖR!!. PEKİ, NE ZAMANA KADAR!! ?
EGEMEN SINIFLARIN ANAYASA SI VE FAŞİZM
EGEMEN SINIFLARIN ANAYASA SI VE FAŞİZM
Vali Süleyman Kamçı Adana demir spor polemiğine son noktayı koydu.
ERDOĞAN, AĞBABA VE ADD DE ANAYASA TARTIŞMASI
ALEVİ PLATFORMU VE DEVLETİN ALEVİSİ OLMAK
DOKUNULMAZLIK, 6 MAYIS VE CHP
AH CHP, VAH CHP
HANGİSİ İĞRENÇ VE ÇİRKEF… ?
SİZLERLE AYNI ÜLKEDEN YAŞAMAKTAN TİKSİNİYOR UTANIYORUM
BİRLİK BERABERLİK ADINA GÜZEL BİR ÖRNEK VE GÜZEL BİR ZAMAN
HIRSIZLIĞA YOLSUZLUĞA VE SAPIK TECAVÜZCÜLERE KARŞI DURALIM
İSMETPAŞA PARKI, KANALBOYU, KERNEK VE 2016 YATIRIM YILI TOPLANTISI.
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ VE AKP NİN KADINA BAKIŞ AÇISI
“AĞBABA ADAY OLDUKCA BİZİM OYLARIMIZ MALATYA’DA ARTIYOR”
YETER YETER YETER ARTIK....
CHP NE İŞ….?
DAHA DÜN BARIŞ DİYEN MALATYA STK LARI NEREDELER? NE YAPARLAR?
TURGUT ÖZAL TIP MERKEZİ VE KARACİĞER NAKİL HASTANESİ AÇILIŞI
AKP, CHP, MHP, HDP VE TERÖR
GAZETECİLER GÜNÜNDE 53 YIL ÖNCE 53 YIL SONRA
GAZETECİLER GÜNÜ İMİŞ…!
ANKARA DA Kİ SARAY İLE MALATYA DA CHP SALTANATI AYNI ZİHNİYET
MARAŞ, SURUÇ, ANKARA VE CİZRE SİLOPİ KATLİAMLARI
CHP MALATYA İL ÖRGÜTÜ SEÇİMLERDE KAYIP KONGRELERDE ACAYİP
İKTİDARIN İLK HAFTASINDA CAN DÜNDAR ERDEM GÜL VE TAHİR ELÇİ
ÜLKEDE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VAR DİYENLER NEREDESİNİZ?
ANKARA KATLİAMI VE ŞEHİTLERİN KIRK MEVLÜTLERİ
CHP de kılıçlar çekildi
CHP BİTİYOR!, MHP ÇÖKÜYOR!, HDP ERİYOR!AKP BÜYÜYOR! ..(MU?) ….NEDEN ?
“ MALATYA SÖZLEŞMESİ.." İLE MALATYA DA SORUNLAR BİTTİ BİTECEK MİİİŞ..!! ……. AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR,
7 HAZİRAN ARİFE İDİ 1 KASIM BAYRAM OLSUN
BARIŞ VE SAVAŞ
SEÇİMLER, HDP VE MEDYA
DEMEDİ DEMEYİN..
BU NASIL BİR ANLAYIŞ? BU NASIL BİR DÜŞÜNCE…
TERÖR NEDİR? TERÖRİST KİMDİR ?
UYAN ARTIK TÜRKİYE
KILIÇDAROĞLUNA NEDEN NASIL GÜVENECEĞİZ?
SAVAŞLA BERABER YENİDEN SEÇİME GİDİLİRKEN….
AHMET ÇAKIR’A AÇIK MEKTUP
SAVAŞIN GALİBİ YOKTUR.
VURAN KÜRT VURULAN KÜRT BİRİLERİ ARADA NEMALANIYOR.
TEHLİKELİ…..ÜÇL܅
SURUÇTA AKAN KAN HALKLARIN KANIDIR
12 EYLÜLCÜLER GİTTİ …. 12 EYLÜL HALEN YERİNDE DURUYOR
EVET.. HALEN MADIMAK YANIYOR DA ..ALEVİ GEÇİNENLER NEREDE ?
DEMOKRASİ, ADALET, BARIŞ
VELİ AĞBABA VE ANLAYIŞI
7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN YEREL ANALİZİ
BOMBALARDA, KURTARAMADI VE DURDURAMADI
OYUM HDP YE ÇÜNK܅.
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ O BİR SEÇİMLERE BENZEMİYOR.
SİYASETTE ZÜBÜKLER MEDYA DA FIRILDAKLAR.
MALATYA DA SİYASET VE SİYASETÇİ PROFİLİ VE GELİŞMELER
YALAN MI? YANLIŞLIK MI?
DEVİR TİLKİ İLE PLAN YAPAN KURT İLE AVLANANLARIN DEVRİ OLMUŞ…
BÜTÜN SİYASİ PARTİLERE SAMİMİYETLE SORUYORUM
VELİYİ MECLİSE PORGALI TAŞIYACAK !(MI?)
TÜRKİYE’NİN VE AKP NİN GÜNDEMİ HDP
YA DEMOKRASİ YA DA TEK ADAM FAŞİZMİ
SES ÇIKARMAYA VARMISINIZ!!?
DEVLET ÇÖKMÜŞ HİÇ HABERİMİZ YOK
AKP’Yİ DURDURACAK TEK GÜÇ HDP’DİR
“NEDEN HDP…?"
“Kontenjan”ve “ eğilim yoklaması “ Emek Gaspıdır
Şıracının şahidi bozacı
VELİ AĞBABA HAYRİ İNÖNÜ İÇİN “ KİMSE SOY ADINA GÜVENMESİN!! “ DEMİŞ……..?
Kraldan krala yassı matem!!
İŞTE İSTEDİĞİNİZ YENİ TÜRKİYE MODELİ !!! VE İLERİ DEMOKRASİ
VELİ AĞBABA , YEREL YÖNETİMLER VE ŞİŞLİ..!
“ ALLAH İLE KANDIRANLAR “
YOLSUZLUK YAPANLAR VE KALEM KIRANLAR
“ Böyle bir Ülkenin öğretmeni olmaktan utanıyorum “
17 – 25 ARALIK VE TEKRAR 14 ARALIK
1970 YILI CHP GENÇLİK KOLLARI
RTE’ den geçmişte söylenen inciler….
2015 SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN AĞ(A)BABALI CHP
ÇARE.. YENİ SİVİL VE DEMOKRATİK ANAYASADIR…..
SİYASİ PARTİLER VE PROJELERİ NELERDİR?
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNİN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAMBÜS YÜZÜNDEN İPTAL….!!!!
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNİN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAMBÜS YÜZÜNDEN İPTAL….!!!!
İKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLAN TEK İL MALATYA (MI?)
ALEVİLERİN CEM(LER)İ
Türkiye'de ve Orta doğu da kan gövdeyi götürürken Malatya'da konser!!!!
DOSTLAR……
VEKİL BEY GÖLGE ETME BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ
SAYIN VALİMİZ VASİP ŞAHİN GÜLE GÜLE
KATLEDİLEN ORTA DOĞU HALKLARINA KARŞI VİJDAN HAREKETİ
KARADUMAN DAĞILMIŞ
“Kendi adayımızı gösterirsek kaybederiz anlayışı, Liberal ve gerici bir dayatmadır.”
CHP de DÜN ve BUGÜN
İLKESİZLİK
MALATYA GAZETECİLER VE TELEVİZYONCULAR CEMİYETİ KURULURKEN
BAYRAK BİZİM ORTAK SEVDAMIZDIR
Müjde oğlunuz cennet gitti!
Şehrin öğrenciyle imtihanı!
Müthiş bir tarz!
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Malatya
Az Bulutlu
Güncelleme: 16.10.2019
Bugün
- 27°
Perşembe
11° - 27°
Cuma
11° - 27°
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
14
0
1
2
4
7
2
Sivasspor
12
0
1
3
3
7
3
Trabzonspor
12
0
1
3
3
7
4
Konyaspor
12
0
1
3
3
7
5
Fenerbahçe
11
0
2
2
3
7
6
İstanbul Başakşehir
11
0
2
2
3
7
7
Antalyaspor
11
0
2
2
3
7
8
Gaziantep FK
11
0
2
2
3
7
9
Galatasaray
10
0
1
4
2
7
10
Yeni Malatyaspor
10
0
3
1
3
7
11
Göztepe
9
0
2
3
2
7
12
Beşiktaş
8
0
3
2
2
7
13
Denizlispor
8
0
3
2
2
7
14
Çaykur Rizespor
8
0
3
2
2
7
15
MKE Ankaragücü
8
0
3
2
2
7
16
Kasımpaşa
7
0
4
1
2
7
17
Gençlerbirliği
3
0
4
3
0
7
18
Kayserispor
3
0
4
3
0
7
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı