301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 15:44 Bu haber 865 kez okundu
 
PSAKD;Tüm İnsanlığa Çağrımızdır, Bu Çığlığa Kulak Verin!
Sağlık Haberi


 

 

OHAL ve KHK ile görevde haksız bir şekilde görevde alınan Türkiye genelinde ki KESK üyesi bütün vatandaşlar adına ölüm orucuna başlayan ve haberin yazıldığı günde 65. Günün dolduran Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA’ nın haklı direnişine tüm Türkiye de destekler devam ediyor.

Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA ya bir destek te Malatya PSAKD şube başkan ve Yöneticilerinden geldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan PSAKD Malatya şube başkanı Mehmet TOPAL “ Saray ve AKP hükümetinin “kendileri için bir nimet” olduğunu itiraf ettiği 15 Temmuz Darbe Girişiminden bu yana ilan edilen ve nedensizce sürekli uzatılan Olağan Üstü Hal (OHAL) kapsamında ülkemiz fiili olarak Kanun Hükmünde Kararname (KHK)lerle yönetilmektedir. Durum öyle bir hal almıştır ki Parlamento tümüyle işlevini yitirmiş onun yerine karar alıcı dar bir siyasi kadro ülkeyi KHK rejimiyle yönetmeye başlamıştır.

Saray ve AKP hükümeti FETÖ ile mücadele adı altında çıkardığı Kararnameler ile adalet, eşitlik ve özgürlükten yana olan onlarca TV, Radyo, Dergiyi kapatmıştır. Yine onlarca Dernek, Vakıf vb. sivil toplum örgütlerinin kapısına kilit vurulmuştur. İçlerinde Alevi toplumuzun sesi soluğu niteliğinde olan pek çok yayın kuruluş ununda bulunduğu kuruluşların kapatılmasındaki amacın bizleri takatten düşürüp güçsüz kılmak ve diledikleri rejim değişikliği için dikensiz gül bahçesi yaratmak olduğu açıktır. Nitekim OHAL koşullarında yapılması mümkün olmayan, Kürt illerinin talan edilip muhalif tüm alanlarda tasfiyenin son sürat sürdüğü ve devletin tüm imkânlarından istifade ederek kampanya yürüttükleri, içeriği tamamen halkımıza karşı bir programı taşıyan anayasa değişikliği teklifinden ibaret olan gayrimeşru bir referandumu ülke halklarımıza dayatmış ve oy hırsızlığı ile istedikleri sonucu almışlardır. Gayrimeşru seçimin irade gaspına dayanan gayrimeşru sonucunu tanımadığımızı ilan etmiştik.

Saray ve AKP hükümetinin devam eden OHAL döneminde en fazla tasfiyeye yöneldiği kesimlerin başında Akademisyenler ve kamu çalışanları gelmektedir. Yıllarca birlikte iş tuttukları, stratejik operasyonları için kadrolarını kullandıkları FETÖ mensuplarını kamu bürokrasisinden ihraç etme bahanesi ile çoğu (KESK) üyesi olan binlerce Alevi, Sosyalist, Demokrat, Yurtsever açığa alınmış ya da ihraç edilerek işlerinden çıkartılmıştır. İhraç edilenler arasında PSAKD MYK Üyesi Eğitim Sekreterimiz Songül TUNÇDEMİR’in yanı sıra daha pek çok üyemiz bulunmaktadır ve yoldaşlarımızın işe iadeleri noktasında haklı mücadeleleri sürmektedir. Bu tablo hedefte kimlerin olduğunu açıkça bize anlatmaktadır.

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilenler arasında bulunan Konya Selçuk Üniversitesi öğretim görevlisi Nuriye GÜLMEN ve sınıf öğretmeni Semih ÖZAKÇA, Ankara Yüksel Caddesi’nde sürdürdükleri oturma eyleminde 184, açlık grevinde ise 65. günü doldurdular. Süreci takip eden hekimlerin ifade ettiklerine göre açlık grevi kritik bir aşamaya ulaşmıştır. Gelişmeleri derin bir endişe ile takip etmekteyiz. İfade etmek isteriz ki ülkeyi yönetenler yaşanacak her türlü olumsuzluktan birinci derecede sorumlu olacaklardır.

Parlamento üyelerini, Siyasi Partileri, Demokratik Kitle Örgütlerini ve tüm duyarlı kamuoyunu Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA’ nın haklı direnişine sahip çıkmaya, bu ölümlerine izin vermemeye çağırıyoruz. OHAL vasıtasıyla yaratılmış tüm mağduriyetler ivedilikle giderilmeli, haksız gerekçelerle açığa alınan, ihraç edilen tüm kamu emekçileri görevlerine iade edilmelidir. Bunun için mücadeleyi örgütlü bulunduğumuz tüm sahalarda tüm gücümüzle vermeye devam edeceğiz.

Buradan açıklıkla beyan ediyoruz ki haksız ve hukuksuzca, hiçbir meşru nedene dayanmadan işinden edilen hocalarımızın talepleri tereddütsüz olarak bizimde talebimizdir. Onur mücadeleleri bizim de mücadelemizdir.

Bizler, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak genel merkezimiz ve tüm şubelerimizle Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA şahsında haksız ve hukuksuzca işinden edilen tüm kamu emekçisi canlarımızın taleplerinin karşılanması için onların direnişiyle buluşacak, bedenlerimizi bu akşam saat 18.00 itibariyle 1 günlük açlık grevine yatırmış bulunuyoruz.  Tüm yoldaşlarımızın onurlu direnişlerini ve mücadelelerini selamlıyoruz.” dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Malatya
Sıcak
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
22° - 37°
Cuma
22° - 35°
Cumartesi
19° - 34°
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı