301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 16:55 Bu haber 119 kez okundu
 
CHP’DE KONGRE SÜRECİ..
Siyaset Haberi


 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya il Başkanlığında kongre süreci hız kazandı. Konu ile ilgili açıklamalar yapan CHP Malatya il başkanı Enver Kiraz Önümüzdeki hafta delege seçimlerinin sona ermesiyle ilçe kongrelerine geçilecek. Şubat ayında ise il kongresi yapılacak. CHP’de 14 Aralık 2019-27 Ocak 2020 arasında ilçe kongreleri, 3 Şubat-2 Mart 2020 arasında ise il kongreleri yapılacak dedi.

Kiraz yaptığı açıklama da “Temel şey; Cumhuriyet Halk Partisi içinde iktidar olmak değil; temel şey Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkede iktidar olmasıdır..

     Cumhuriyet Halk Partisi, Aralık ayında ilçe, Şubat ayında da il kongrelerini gerçekleştirecek. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Bizim partide partililerimiz bizi hangi noktada görmek istiyorlarsa biz orada görev yaparız. Ben bu anlayış ile yetiştim bu partide onun için seçimlerden ve kongrelerden önce adayım ya da değilim gibi tartışma asla açmadım açmamda önümüzdeki süreçte de partilerimiz beni hangi noktada hangi görevde görmek istiyorlarsa bu partinin emrinde olurum” şeklinde konuştu.

         Temel amaçlarının Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması olduğuna dikkat çeken Kiraz, “Temel şey; Cumhuriyet Halk Partisi içinde iktidar olmak değil; temel şey Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkede iktidar olmasıdır. Bu anlayışla kongremizi başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

HERKES UMUTSUZ

 

         İktidarın Türkiye’yi iflasa getirdiğine dikkat çeken CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Biz de kongre süreci yaklaşık bir 6 aylık süreyi kapsıyor ve kurultayı sayarsak bu daha da artıyor. Biz önce delege seçimlerini gerçekleştiriyoruz, şu anda delege seçimleri sürüyor. 14 Aralık itibariyle de ilçe kongrelerimiz başlayacak. Şubat ayında il kongrelerimizi gerçekleştireceğiz ve daha sonrada kurultay tarihi belli olacak.

         Bu kongrelere biraz farklı bakıyoruz biz. Bu kongreler Cumhuriyet Halk Partisi açısından önemli. Hem yerel seçimlerdeki Türkiye genelinde oluşmuş olan başarıya baktığımızda ve gerçekten ülkenin gidişatına baktığımızda Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına acil ihtiyaç var.

          18 yıldır bizi yöneten AKP iktidarı işin sonunda Türkiye’yi iflas noktasına getirmiş.

Halk bir bütün olarak ülkenin bu gidişatından şikâyetçi. Dolayısıyla herkes umutsuz.

          Aileler toplu bir şekilde intihar etmeye başlamış; böyle bir dönemde biz kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi kongreleri her dönemde önemlidir. Sadece yöneticilerini seçmez Cumhuriyet Halk Partisi, ilinin sorunlarını belirler ve politika geliştirir.

           Tartışmaya açıktır bizim kongrelerimiz. Kongreden bütün üyeler özgürce söz alır, düşüncelerini ifade eder ve ülkenin gidişatına yönelikte ifadeler kullanılır. Kongreleri bu çerçevede değerlendirdiğimizde, delege seçimlerinden itibaren Malatya’da özellikle bütün ilçe başkanlıklarımız, mahallelere gidiyorlar. Yerinde tespit yapmaya çalışıyorlar. Bir uzlaşma sağlamaya çalışıyorlar. Kendi içinde çok tartışan bir görüntüyü biz geride bırakarak, kendi içinde uzlaşan kendi içinde başarıyı ortaya koyan ve bu başarıyı önümüzdeki dönemde yapılacak seçimde genel seçimlere yansıtmak isteyen bir anlayışla hareket ediyoruz. Tabi kongrelere temel bakış açımız şu delege tespitleri yapılıyor.

        Delege tespitleri yapılırken delege seçimleri gerçekleştirilirken mahallelerimizin birçoğunda gerçekten partinin, ülkenin gidişatına uygun bir yapı oluşuyor. Mahalleli kendi içinde bu uzlaşmayı sağlıyor. Bundan da büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

          Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongre süreçlerinde deminde ifade ettiğim gibi bir başka partinin kongre süreçleriyle karşılaştırmamak lazım. Hem parti içi demokrasi açısından hem ülkenin sorunlarına parmak basma noktasında Cumhuriyet Halk Parti’sinin kongreleri hep farklı olmuştur ve bu farklılığı da Cumhuriyet Halk Partisi ortaya koyacaktır” şeklinde konuştu.

 

MALATYA ÖRNEK OLABİLECEK BİR KENT

 

        Kiraz devam la “Biz dışarıdan müdahalelerle kongrelerini gerçekleştiren dışarıdan müdahalelerle yönetim yapılarına oluşturan bir siyasi parti değiliz ve bu süreç içinde en önemli dikkat edeceğimiz şey şu bize üye olmayan, partimizden istifa etmiş, başka partiye çalışmış hiç kimsenin dizayn etme çabalarına asla izin vermeyeceğiz” diyen

         CHP İl Bakanı Kiraz, “Bu partinin yeni örgüt yapılarını oluşturacak, üyelerimizin seçmiş olduğu delegelerimizin sağduyusu ile kadrolar oluşacak ve bu kadrolar elbette ki partimize emek vermiş, partimize hizmet etmiş seçimlerde partimiz için canla başla çalışmış, sandıklarımızı beklemiş, partimizin her oyuna sahip çıkmış kişilerden oluşacak.

         Kongrelerimizde Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi bir uzlaşma kültürü olacak. Malatya’da bunu başaracağımıza inanıyoruz. Malatya örnek olabilecek bir kent. İlçelerimizden başlamak üzere ilimizde de uzlaşmanın sağlandığı herkesin üzerinde mutabık kaldığı yönetim kadrolarıyla parti içinde iktidar olmak için mücadele vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş üyelerimizle Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmak için çalışacağız. Bu parti Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partidir.

         Bu ülkenin kuruluş felsefesini özümsemiş, vatanının bölünmez bütünlüğünü her zaman en üst noktalarda tutmuş, bu ülkenin bayrağına her zaman sahip çıkmış, bu ülke insanının mutlu olmasın için bu ülkede demokrasinin, insan haklarının, barışın, kardeşliğin yerleşmesi için her zaman mücadele etmiş bir siyasi parti” ifadelerine yer verdi.

 

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

 

         Aday olup olmayacağı konusuna değinen Kiraz önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması mesajı vererek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim partide partililerimiz bizi hangi noktada görmek istiyorlarsa biz orada görev yaparız. Ben bu anlayış ile yetiştim, bu partide onun için seçimlerden ve kongrelerden önce adayım ya da değilim gibi tartışma asla açmadım açmamda.

         Önümüzdeki süreçte de partililerimiz beni hangi noktada hangi görevde görmek istiyorlarsa, bu partinin emrinde olurum. Bu partide o görevi layıkıyla yerine getirmek için mücadele veririm. Ben son 8 yıldır partide il başkanlığı yapıyorum. Hemen hemen bütün mesaimin Cumhuriyet Halk Partisi’ne veren bir il başkanıyım. Dolayısıyla işimden gücümden, evimden, sosyal hayatımdan fedakârlık yaparak bu işi yapıyorum. Partiyi ön planda tutuyorum çok onurlu bir görev bize verilmiş. Bu onuru, görevi taşımak durumundayız.”

 

HEDEF İKTİDAR OLMAK

 

          Malatya’nın sorunlarına her zaman sahip çıktıklarını belirten Kiraz, “Malatya’nın sorunlarını bir tek biz dile getiriyoruz; hem milletvekilimiz hem örgütümüz açısından söylüyorum. Malatya’nın dertleriyle bir tek biz ilgileniyoruz.

          Parti örgütümüzün daha güçlü olması noktasında da her zaman bir mücadele içindeyiz. Her seçimde oyumuzu artırma gayreti içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu önümüzdeki kongrelerden hangi arkadaşımıza, partililerimiz görev verirse o arkadaşımız görevi layıkıyla yerine getirecektir. Biz de tabi bu anlamda öyle bir tartışma içinde değiliz bana da hangi görev parti tarafından verilirse o görevi layıkıyla yerine getirmek bana inanan güvenen partililerimizin başını yere eğdirmemek için gece gündüz mücadelemi sürdüreceğim.

Temel şey; Cumhuriyet Halk Partisi içinde iktidar olmak değil; temel şey Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkede iktidar olmasıdır. Bu anlayışla kongremizi başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CHP’DE, KONGRE, SÜRECİ..,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Malatya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 12.12.2019
Bugün
-
Cuma
-
Cumartesi
-
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
30
0
2
3
9
14
2
Beşiktaş
27
0
3
3
8
14
3
Trabzonspor
26
0
2
5
7
14
4
İstanbul Başakşehir
26
0
2
5
7
14
5
Fenerbahçe
25
0
3
4
7
14
6
Galatasaray
23
0
3
5
6
14
7
Alanyaspor
22
0
4
4
6
14
8
Yeni Malatyaspor
20
0
4
5
5
14
9
Göztepe
20
0
4
5
5
14
10
Denizlispor
18
0
6
3
5
14
11
Gaziantep FK
17
0
5
5
4
14
12
Çaykur Rizespor
17
0
7
2
5
14
13
Gençlerbirliği
14
0
6
5
3
14
14
Konyaspor
14
0
6
5
3
14
15
Kasımpaşa
12
0
8
3
3
14
16
Antalyaspor
12
0
8
3
3
14
17
Kayserispor
10
0
8
4
2
14
18
MKE Ankaragücü
9
0
9
3
2
14
Haber Yazılımı