301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 19:01 Bu haber 1349 kez okundu
 
ARGUVAN CHP BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISINDAN ELEŞTİRİ ÖZ ELEŞTİRİ
Siyaset Haberi


Arguvan CHP’li Seçilmiş Belediye Başkan Yardımcısı Kamber Yıldırım’ın Açıklaması

 

 

 

 4 yılda yapamadıklarım yaptıramadıklarım,!..

 

Arguvan Belediyesinde 4 yıl başkan yardımcılığı yaptım. Başkanla birlikte ön seçimle bu göreve getirildik. 4 yıl süresince yönetim anlayışında ki farklılıklarımız ve başkanın kibri birlikte çalışmamızı imkânsız kıldı. Bu süreçte yapamadıklarımı yaptıramadıklarımı bu seçim sürecinde Arguvan lı larla paylaşmak gereksinimi htim. Çünkü gerçekleri öğrenmek ona göre seçim kararını vermek her Arguvan lı nın hakkıdır.

2014 seçimleri vaatlerimizi gözden geçirince neleri yapabildik, neleri yapamadık. Yapamama nedenlerimizi paylaşmak istiyorum.
— Arguvan a geliş nedenimiz olan yerinden, Arguvan'da yaşayanlar la birlikte yöneterek, şeffaf, ulaşılabilir, demokratik katılımcı, ortak akılla yönetim anlayışını uygulayıp kalıcılaştırmak amacına ne yazık ki ulaşamadık. Bu anlayış Arguvan da ki demokratik kitle örgütleri, muhtarlar, , Ziraat Odası, ilçedeki kurum temsilcileri, belediye meclis üyeleri, işçi ve memur sendikalarının temsilcilerinden oluşan kent konseyi yada kent meclisinin oluşturularak yönetimde Söz sahibi olması ile mümkün olacaktı.
O bu güçlü Meclis anlayışı yerine güçlü başkanlık anlayışını tercih etti ve kendi dışındaki hiç kimsenin sözüne itibar etmemeye başladı. Bu süreç içerisinde kibri yüzünden söz söylenemez, Öner’i sunulamayan, her şeyi kendi düşünen yetkisini en yakınlarına kullanıp dayatan birisi olup çıktı.
— Yaşlı bakım evi açacağız dedik. Yasal zorluklar ortaya çıkınca projeyi değiştirip Yaşlı Konukevi adı ile uygulamaya koyabileceğimiz önerdimse de yaptıramadım
— Arguvan merkezdeki parklara. Spor aletleri alalım Önerim merkez karşıtlığı önyargısı ile, aletlerin pahalı olduğu gerekçesi ile reddedildi.
— Şeffaf, ulaşılabilir, adaletli, demokratik katılımcı, sosyal belediyecilik anlayışında da başarılı olamadığımız kanaatindeyim. Takdir sizlerin.
—Belediye personeli toplantılarında özellikle işçilere kapı önünü göstererek tehditle disiplin sağlamaya çalışan bir anlayışla memurları aşağılayan ifadelerle, yine tehdit ve küçük düşürerek disiplin sağlamaya çalışmak, memurlarda çalışma Şevki’ni kırdığı gibi işten de soğutuyordu. 
— İşçi ve memur sendikalarında muhataplarının düşüncelerini dahi sormadan sendika değiştirmeye mecbur etti. Disk üyesi işçileri düşünceleri dahi sorulmadan başka sendikaya üye yaptırdı. Bu anlayış demokratlıkla izah edilebilir mi.
— Gurbetçi çocuklarla burada yaşayan çocukların kaynaşıp hem hoş vakit geçirmelerini sağlamak, eğitimlerine katkı da bulunmak, hem de ailelerinin zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamak için önerdiğimiz yaz okulu projemiz de sümen altı edildi. 
— Arguvan ‘ın ilk yerleşim yeri olan Tahir köyü mevkisine anı ormanı yapalım. Sonrasında da her yıl gelenekselleştirerek şenlikler düzenleyelim. Merkezliler her yıl atalarını anmak için atalarının yaşadıklarını yad ederek burada buluşurlar önerim merkezlilere duyulan önyargı ile gündeme dahi alınmadı.

—İş kur işçilerinin alınmasında ilk yıllarda Meclis üyeleri aracılığı ile araştırılarak, ihtiyaç sahipleri öncelikleşerek yapılırken, son yıllarda başkanın keyfi ve partizanca oy tercihleri göz önüne alınarak yapılır oldu.

— Belediye arazilerinden elde edilen ürünlerden sağlanan gelirlerle öğrenci bursu verecektik. Maalesef gerçekleştiğine tanık olamadık. Tarımsal faaliyetlerden elde edilen gelirlerin de hesabı da şeffaf tutulmadı.

—Belediyenin dükkan ve konutlarının kira gelirlerinin takibi adaletsiz ve başkanın siyasi TARAF KİRLİK ANLAYIŞINA heba edildi.Şu an tahsil edilemeyen yaklaşık 200 bin tl kira geliri var.ödemeyenler Oy vaadi ile idare ediliyor.
Ayrıca kirasını en düzenli ödeyen bir esnaf, sırf kendisine biat etmediği için tahliye davası açılarak 25 yıllık emeği hiçe sayılıyor.

Böyle bir adaletsizlik nasıl izah edilebilir.
Sevgili Arguvanlılardan istirhamım bu yaşananların doğruluğunu yanlışlığını test etmeleri.
Test ederken bahsettiğim anlayışın en yakın tanıkları olan Meclis üyeleri, belediyenin ilgili personelleri ile görüşülebilirler. Ancak görüşülenlerin başkanın gazabını göz önüne almaları rica olunur.
—Şimdi hep bu olumsuzluklardan bahsederken hiç mi iyi şeyler yapmadınız .?
Diye sorabilirsiniz. Bunca sıkıntılara rağmen çok iyi hizmetler yaptık elbette, belediyenin hizmet alanları içerisindeki görev ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık?
. Tüm hizmetleri özverili emektar belediye personeli ile yaptık.Arazide ,sahada emektar işçi ve memur arkadaşlarla bizler vardık.Ancak iş bitimine doğru resim çektirmek için başkanı da çağırmayı ihmal etmedik.Ne de olsa belediyemizi Başkan temsil ediyor tabi ,!..”Ben yaptım” demesi gerek… 
.Yaptıklarımız ortada zaten her belediye yönetiminin yapması gereken işleri bizde yaptık.
Bizim farkımız demokratik, katılımcı, şeffaf ulaşılabilir sosyal belediyecilik anlayışını uygulamaya koymaktı.,.
Bu yönetim anlayışındaki farklılıklarımız süreç içerisinde ortaya çıktı. Geriye bakıp değerlendirme yaptığımda, gördüm ki Sayın Kızıldaş gelecekte, ikinci dönemde bizleri “başkanlık yönetim anlayışını “uygulamada engel görmüş. Arguvan dışından getirdiği müdürler ve yüzde beş yüz biat edenlerle birlikte yönetmek gibi bir hedef koymuş önüne.
Ancak Arguvan da yaşadığını unutmuşa benziyor. Ya da Arguvanlıları yanlış tanıyor.

Demokrasi aşığı Arguvanlıların sağduyusuna olan inancımın sarsılmayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla,

Kamber Yıldırım

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ARGUVAN, CHP, BELEDİYE, BAŞKAN, YARDIMCISINDAN, ELEŞTİRİ, ÖZ, ELEŞTİRİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Malatya
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.11.2019
Bugün
- 16°
Çarşamba
-1° - 15°
Perşembe
-1° - 16°
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
21
0
2
3
6
11
2
Fenerbahçe
20
0
3
2
6
11
3
Trabzonspor
19
0
2
4
5
11
4
Alanyaspor
19
0
2
4
5
11
5
İstanbul Başakşehir
19
0
2
4
5
11
6
Galatasaray
19
0
2
4
5
11
7
Yeni Malatyaspor
18
0
3
3
5
11
8
Beşiktaş
18
0
3
3
5
11
9
Gaziantep FK
15
0
4
3
4
11
10
Çaykur Rizespor
14
0
5
2
4
11
11
Göztepe
13
0
4
4
3
11
12
Konyaspor
13
0
4
4
3
11
13
Kasımpaşa
12
0
5
3
3
11
14
Denizlispor
11
0
6
2
3
11
15
Antalyaspor
11
0
6
2
3
11
16
Gençlerbirliği
10
0
5
4
2
11
17
MKE Ankaragücü
9
0
6
3
2
11
18
Kayserispor
7
0
6
4
1
11
Haber Yazılımı